"Hooandja" blog

Õiglus - igaüks meist võib teha seda, mida tahab.


 

Mis saab siis, kui ühel tavalisel eesti mehel tuleb ühel tavalisel päeval uitmõte teha film? Aga mitte niisama film, vaid kõige pesuehtsam märulifilm ja mitte niisama teha, vaid ise stsenaarium valmis mõelda, valmis kirjutada, valmis lavastada ja ise ka peaosa mängida? No ja siis – võid sa ju mõelda – igaühel võib ju tulla igasuguseid uitmõtteid. Sinnapaika need tavaliselt jäävadki.

Loe edasi

"Ühemeheshow" rokib Movembrit

Chuck on lihtne eesti mees. Tegelikult on ta küll välismaa mees – ameeriklane, kes kunagi Moskvasse suundudes eksikombel siia sattus – aga muu on kõik nagu ühel lihtsalt eesti mehel ikka. Tal on naine, ta ajab oma lihtsat asja, elab oma lihtsat elu ja on sellega ise üldjoontes täitsa rahul.
 


 

Loe edasi

ЛЮБИЛА \ Loved \ Armastasin. Tavaline teema, ebatavaline film.


 

Sa ilmselt tead seda tunnet isegi – kohtud kellegiga ja tajud selgelt nagu sa tunneks ja teaks seda inimest juba palju aastaid. Kõik on hästi, kõik klapib, kõik sobib. Ta oleks nagu sinu sugulashing. Hea on, kui see jääbki kestma ja tihtipeale jääbki. Õnnelikud inimesed, niimoodi leida see teine pool endast ... imestavad ja imetlevad siis teised, ehk kadestavadki.  

Loe edasi

Ühisrahastuse imelaps Kirsty Mitchell. Wonderland/Imedemaa.

Kirsty Mitchell on omamoodi ühisrahastuse imelaps – tema rekordit Kickstarter'is saada 24 tunniga kokku eesmärgiks seatud summa ja üleüldse kokku suurim summa, mis üks fotoraamat eales on saanud (344 000 briti naela), pole keegi veel purustada suutnud. Tegu on väga isikliku projektiga – omal kombel läbielamise ja ülesaamisega leinast, mis noort ja algselt moekunsti taustaga fotograafi valdas oma ema traagilise surma järel.

Loe edasi

Hooandja osaleb annetamistalgutel ja pakub vabaühendustele annetuste kogumiseks oma platvormi

3. detsembril toimuvad Eesti esimesed annetamistalgud. Vabaühendused tutvustavad sel päeval oma tegevust avalikkusele, otsivad uusi annetajaid ning tugevdavad sidemeid olemasolevatega.

Eestis annetab heategevuseks keskmiselt iga neljas inimene, paigutades meid sellega maailmas 66. kohale. Kui palju rohkemat saaks ära teha kui annetajaid oleks mitu korda rohkem? Õnnelikumad ja tugevamad on need ühiskonnad, kus heategevus on levinud ja au sees ning annetamistalgud aitavad ka Eestil selliseks saada.

Loe edasi

Tom Valsbergi uus album valmis. Ja süda lööb biiti.

Laupäeval oli õues erakordselt kehv ilm. Selline tüüpiline eesti suusakas, mille puhul täiega kehtib see hea peremehe ja koera rahvatarkus. Vihma sadas lakkamatult, oli pilves ja sompus ja hall, tee Adilasse oli esmakordne ja võõras ja nõudis ekstra tähelepanu. Veel läbi porise hoovi ja üle lompide kontserdimaja poole keksides käis peast läbi, et no oli siis täna tõesti niiväga vaja...

Oli vaja! Oi-oi, kuidas oli!

Loe edasi

Ilmunud on Eesti esimese munadega komöödia "Ühemeheshow" filmiplakat

100 000 mehest kuuel diagnoositakse igal aastal munandivähk. Seekord valis vähk aga vale mehe.

Tõestisündinud loost inspireeritud komöödia "Ühemeheshow" on humoorikas, liigutav ja kordumatu lugu aususest ja eneseleidmisest.

Filmi peategelast Chucki kehastab Eesti püstijalakomöödia lipulaeva Comedy Estonia üks asutajatest Stewart Johnson. Chucki abikaasa Helena rollis on Marta Laan (hittsaade "Su nägu kõlab tuttavalt", menusari "ENSV") ja Chucki ülemust Hendrikut mängib Henry "Genka" Kõrvits ("Klassikokkutuleku" triloogia).

Loe edasi

Hooandja tähistab sünnipäeva koos tuhande täitunud projektiga

Hooandjal täitub 30. mail seitsmes tegutsemisaasta. Me saame seda tähtsat päeva tähistada parimal moel, sest hoogu on saanud üle tuhande projekti, millesse on rohkem kui 100 000 inimest investeerinud üle kolme miljoni euro.

Hooandja on näinud eriliste ja edukate projektide elluviimist. Toetust on saanud ligikaudu 319 muusikaprojekti, 265 trükist, 141 sündmust, 163 kodanikualgatusega seotud projekti, 68 spordiprojekti ja mitmed erinevad EV100 kingitused.
 

Loe edasi

Hooandja tähistab oma 6. sünnipäeva toetajate tänupidudega

Kuue aasta jooksul on 83 000 hooandjat panustanud suurte ja väikeste loovate või kodanikualgatuslike projektide teostumisse enam kui 2,5 miljonit eurot. Hooandja korraldab sel puhul Tartus ja Tallinnas kevadised peod, kus kõigil huvilistel avaneb võimalus loojatega kohtuda ja nende loomingust vahetult osa saada. Mõlemaid pidusid võõrustab Erinevate Tubade Klubi, Tartus 26. aprillil algusega kell 18:00 ja Tallinnas 10. mail kell 19:30.

Loe edasi

Pages