"Hooandja" blog

HOOANDJA ANNETAMISTALGUD TULEVAD TAAS!


 

1. detsembril on juba teist korda tulemas Annetamistalgud ehk heade tegude päev. Ülemaailmsest Giving Tuesday liikumisest innustatuna on see päev, mil vabaühendused üle Eesti võtavad ette erinevaid tegevusi, et end tutvustada, koguda annetusi ühiskondlike probleemide lahendamiseks ning kutsuda inimesi üles endale olulist valdkonda toetama. Eelmisel aastal toimunud Eesti esimestel Annetamistalgutel koguti nõndaviisi kokku 128 319 eurot.

Loe edasi

Hooandja aasta 2019


 

2019. aastal esitati Hooandjale 400 ideed, millest 250 asusid platvormil hoogu koguma ja 170 saavutasid oma eesmärgi. 15000 hooandjat panustasid edukatesse projektidesse enam kui 570000 eurot.

Nagu heaks tavaks saanud, teostus kõige rohkem projekte muusika (40) ja trükiste valdkonnas (30), neile järgnesid kodanikualgatused (24) ning spordi- (16) ja filmi/foto (11) projektid.

Loe edasi

Eia seiklus Tondikakul. Seiklust rohkem kui filmis.


 

Tegelikult ei olnud seekord nii nagu on tavaliselt, et alguses on raamat ja siis tehakse selle põhjal film. Seekord oli hoopiski vastupidi. Küll aga oli Eia-raamat autoril Anul peas olemas ja meeltes mõlkumas ikkagi ammu enne. Lihtsalt vahepeal sai Eesti saja-aastaseks ja EV100 programmi raamesse mahtus ilusasti just üks päris oma kodumaine ja kodustest asjadest rääkiv koguperefilm.

Loe edasi

Õiglus - igaüks meist võib teha seda, mida tahab.


 

Mis saab siis, kui ühel tavalisel eesti mehel tuleb ühel tavalisel päeval uitmõte teha film? Aga mitte niisama film, vaid kõige pesuehtsam märulifilm ja mitte niisama teha, vaid ise stsenaarium valmis mõelda, valmis kirjutada, valmis lavastada ja ise ka peaosa mängida? No ja siis – võid sa ju mõelda – igaühel võib ju tulla igasuguseid uitmõtteid. Sinnapaika need tavaliselt jäävadki.

Loe edasi

"Ühemeheshow" rokib Movembrit

Chuck on lihtne eesti mees. Tegelikult on ta küll välismaa mees – ameeriklane, kes kunagi Moskvasse suundudes eksikombel siia sattus – aga muu on kõik nagu ühel lihtsalt eesti mehel ikka. Tal on naine, ta ajab oma lihtsat asja, elab oma lihtsat elu ja on sellega ise üldjoontes täitsa rahul.
 


 

Loe edasi

ЛЮБИЛА \ Loved \ Armastasin. Tavaline teema, ebatavaline film.


 

Sa ilmselt tead seda tunnet isegi – kohtud kellegiga ja tajud selgelt nagu sa tunneks ja teaks seda inimest juba palju aastaid. Kõik on hästi, kõik klapib, kõik sobib. Ta oleks nagu sinu sugulashing. Hea on, kui see jääbki kestma ja tihtipeale jääbki. Õnnelikud inimesed, niimoodi leida see teine pool endast ... imestavad ja imetlevad siis teised, ehk kadestavadki.  

Loe edasi

Ühisrahastuse imelaps Kirsty Mitchell. Wonderland/Imedemaa.

Kirsty Mitchell on omamoodi ühisrahastuse imelaps – tema rekordit Kickstarter'is saada 24 tunniga kokku eesmärgiks seatud summa ja üleüldse kokku suurim summa, mis üks fotoraamat eales on saanud (344 000 briti naela), pole keegi veel purustada suutnud. Tegu on väga isikliku projektiga – omal kombel läbielamise ja ülesaamisega leinast, mis noort ja algselt moekunsti taustaga fotograafi valdas oma ema traagilise surma järel.

Loe edasi

Hooandja osaleb annetamistalgutel ja pakub vabaühendustele annetuste kogumiseks oma platvormi

3. detsembril toimuvad Eesti esimesed annetamistalgud. Vabaühendused tutvustavad sel päeval oma tegevust avalikkusele, otsivad uusi annetajaid ning tugevdavad sidemeid olemasolevatega.

Eestis annetab heategevuseks keskmiselt iga neljas inimene, paigutades meid sellega maailmas 66. kohale. Kui palju rohkemat saaks ära teha kui annetajaid oleks mitu korda rohkem? Õnnelikumad ja tugevamad on need ühiskonnad, kus heategevus on levinud ja au sees ning annetamistalgud aitavad ka Eestil selliseks saada.

Loe edasi

Pages