The EndUser's  Toomas Saarepera project in the category Theatre

Mina olen kirjanik ja lavastaja Toomas Saarepera. Minu eelmised etendused on aastatetagused, peale lavakat põhiliselt, Von Krahlis, Rakveres, Draamateatris, Pärnus. Samuti luuleõhtud Tallinna Kirjanike majas. Viimane etendus toimus Tartu Uues Teatris. 2 aastat tagasi. Kõik on autorietendused. Nüüd olen otsustanud muusikali The Doorsi muusikaga. Oluline on minu jaoks see, et nii Jim Morrisson kui ka mina lahkusime teatrikoolist ja maandusime indiaanlaste juures, kus osalesime peyote tseremooniatel. Peyote sisaldab meskaliini, mis on LSD looduslik vaste. Sellelst ka etendus, Peategelased on Aldous Huxley, kes oli selle teemaga lähedalt seotud ja tema psühhiaatrist naine.

Sandoze keemik Shveitsis Albert Hoffmann synteesis LSD25 novembris 1938 aastal, mis hiljem andis positiivseid tulemusi. Kuigi alles viis aastat hiljem kui ta jalgrattaga koju sõites selle mõjust aru sai. 30 aastat hiljem kysitleti inimesi, kelle peal seda katsetati, 60% olid tagajärjed positiivsed. Hiljem keelati see ravim ära kui narkootikum. Etenduse eesmärk on muuhulgas see, et kõik ei ole nii nagu lehed kirjutavad või inimesed eelarvamuslikult arvavad.

 

Muusikali tegevus toimub 60 aastate keskel... Etenduses on tähtis osa ansambli The Doors muusikal. Peaosa on sümbioos nii Aldous Huxleyst kui ka Albert Hoffmannist. Etenduses mängivad Eesti tippnäitlejad nt Maria Avdjushko. The Doorsi lugusid esitab Texas Radio and The Big Beat Taavi Petersoniga eesotsas. Etendused toimuvad Tallinna Draamateatris, Rakvere teatris, Tartu Uues teatris, Kursessaare linnateatris ja Haapsalu vastrenoveeritud kultuurimajas.

Related projects

Virtual Tour of Tallinn

  • 26%raised
  • 906€pledged
  • 13 days to go