Multimeedialaager APARAATKasutaja  Taavi Luik projekt kategoorias Sündmus

Multimeedialaager "Aparaat" eesmärgiks on noorte harimine ja suunamine loometegevusele ning selle erinevate tahkude tutvustamine, kaasates sportlikult aktiivseid tegevusi ja liikumist.

Laager toimub teist aastat järjest ning sai alguse bakalaureuse lõputööna toimunud pilootlaagrist. Nädala jooksul õpivad noored nii filmi-, näitlemis-, tantsu- kui ka disainikunsti. Lisaks on laulutunnid, pilditöötluse, filmioperaatori, eriefektide, muusikaproduktsiooni, stsenaariumi loomise, turundust ja ka muusikaõigusi puudutavad töötoad.

Laagri tulemusel tekib noortel parem arusaam erinevatest meediumitest, nende kasutamisest ja rakendamisest igapäevases elus kui ka professionaalsel tasandil. Nad oskavad luua vastavalt vahenditele audiovisuaalseid teoseid eneseväljenduseks lõimides erinevaid valdkondi. Lisaks loovad noored omavahelisi sidemeid ja võrgustikku, leiavad sõpru. Projekt toimub koostöös Tapa Vallaga, kes näeb projektis potentsiaali läbi noorte huvihariduse kohalikku elu arendada.

Laagri uueks suunaks on erinevad võistlused, mille käigus peavad noored meeskonnana looma lühikesi telesaateid, lühifilme ning reklaame, kasutades töötubadest saadud teadmisi.

Külla on laagri jooksul kutsutud ka erinevad tuntud näod ja oma ala professionaalid, kes tulevad noori inspireerima. Näiteks eelmisel aastal külastasid meid Mark Eric Kammiste (Karl Eric Taukar bänd), Aks-Karla Ribelus (Wulcan Creative), Elisa Avik ja Hilary Karu (Tudeng TV). Sel aastal oleme külalistena kinnitanud juba Mikk Mägi (Vanamehe film) ning Toomas Olljumi (Made in Baltics Entertainment/ Partnered with Sony Music Entertainment) ja osad on veel kinnitamisel.

Laagri raames teevad noored praktilisi grupitöid, mille väljundina tulevad lühifilmid, reklaamid ja muud visuaalsed teosed, mida kanname ette nii kohalikel kinolinadel kui ka laeme erinevatesse sotsiaalmeediakanalitesse.

Eelmises laagris tehtud film SIIN

Kajastuste kohta info SIIT

Laagri tegevuste kohta näeb täpsemalt ka sotsiaalmeediast:

Instagram: @fist_media või @multimeedialaager 
Facebook
YouTube 

 • 20 hooandjat
 • 341€kogutud 2500€ eesmärgist
 • 5 päeva
  Projekti toetatakse 24. veebruar ainult juhul, kui ta kogub terve eesmärgiks seatud summa.
Anna projektile hoogu!

Sarnased projektid

N60RUS: juubelikontserdid, CD, raamat

 • 28%kogutud
 • 1658€toetatud
 • 33 päeva veel

EEK meditatsioonisilindrid

 • 0%kogutud
 • 0€toetatud
 • 5 päeva veel