Eesti robootikasündmus Robotex maailma suurimaksKasutaja  Robotex projekt kategoorias Tehnoloogia

Robotex International 2017 on tänavu Eestis seitsmeteistkümnendat korda ning toimub 24.-26. novembrini Tallinnas Näituste Messikeskuses. Robotex on robootikasündmus, mis toob iga-aastaselt kokku tuhandeid robootika- ja teisi tehnoloogiahuvilisi. Muuhulgas on üritus kõigile osalejatele alati tasuta olnud. Kuid selleks, et see nii ka jätkuda saaks, oleme tulnud siia, Hooandjasse!

Tegemist on kogupereüritusega, kus kolme päeva jooksul saavad nii lapsed, noored kui ka täiskasvanud osaleda robotite võistlustel ja töötubades, uudistada uusimaid tehnoloogiaid ning kaasa mõelda keerulistel teemadel, nagu “Kuidas panna talente välja mõtlema maailma päriselt muutvaid lahendusi, selle asemel, et programmeerida järgmine äratuskell?”. Sealjuures on oluline märkida, et tegevusi jagub tõepoolest kõigile - lasteaia-lastest ja ülikoolitudengitest rahvusvaheliste ettevõtete esindajateni.
 


 

Aastate pikkuse töö tulemusena on Robotex kasvanud Euroopa suurimaks robootikasündmuseks, kuhu tuleb kokku üle 1000 roboti, 3000 robotiehitaja ning 16000 pealtvaataja - rohkem kui kahekümnest riigist. Kõik see lubab meil muuhulgas ette võtta potentsiaalse Guinessi rekordi purustamise, tuues ühele üritusele kokku maailma suurima hulga töötavaid roboteid, mis oleks meie väike kink Eestile 100. sünnipäevaks.

Just rahvusvahelise huvi tõttu oleme nüüdseks asunud ka koostöös erinevate partneritega korraldama Robotexi kohalikke eelüritusi. Esimene neist toimus prognoositust edukamalt selle aasta juunis Küprosel. Tänaseks on kindel ka ürituse toimumine Hiinas ning töö käib mitmete teiste huvitavate sihtkohtade suunas, nagu Rwanda ja Singapur. Seda ikka selleks, et tulevikus tuua Eestisse üha kõrgema kvaliteediga kontakte ja võistlejaid.
 


 

Meie suur eesmärk on muuta Eesti tipp-robootikariigiks, kuid selle kõrvale mahub ka teisi tähtsaid ideid ja eesmärke. Neist põhilisena tooksime välja talentide kokku viimise ettevõtete ja ülikoolidega, et saaks sündida üha võimsamad leiutised. Selleks toetame ürituse korraldamisega tugevasti robootikaharidust ja üldiselt loodusteadusi. Ent aitame ka avalikkusel paremini mõista roboteid ning antud valdkonna ettevõtetel end turustada.

See kõik annab loodetavasti arusaama, miks Robotexi toimumine on Eestile ka seitseteist aastat hiljem endiselt väga oluline. Ja vähemalt sama oluline on hoiduda selle ürituse näol tasude korjamisest, et kohale saaks tulla iga huviline!

Selleks, et see saaks nii jätkuda, ei piisa kahjuks ainult meie tänastest sponsorite toetusest, mistõttu oleme nüüd siin, Hooandjas, et kaasata teie abiga seni puuduolev rahaline toetus.
 


 

Selle aastase Robotexi praegune eelarve on juba pisut üle 200 000 euro, millele lisanduvad veel kulud, mis seotud sündmuse rahvusvahelisemaks muutumisega.

Niisiis, hea tark ja tulevikku vaatav kaasmaalane! Robotex International 2017 parimaks toimumiseks vajame Sinu väikest, kuid erakordselt tarvilikku panust. Aita meil palun kokku saada 15 000 eurot, et saaksime hoida Euroopa suurima robootikasündmuse kõigile võimalikult kättesaadavana.
 

Jagasime 15 000 eurose eesmärgi väiksemateks sammudeks:

  • 5 000 € - Kõik soovijad pääsevad tasuta vaatlema kõiki võistluseid ja tehnoloogia väljapanekut. 
  • 10 000 € - Pakume kõigile võistlustel osalejatele kolme päeva jooksul tasuta sooja toitu.
  • 15 000 € - Alandame konverentsipileti hindu poole võrra, et võimaldada osalemist rohkematele.
     

  • 13 hooandjat
  • 232€kogutud 5000€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 17.Nov.2017