Videokunstiteos “Passion” Sergei Isupovi tuleskulptuurist “Maa ja taevas”Kasutaja  Krista Jutt projekt kategoorias Film & Foto

Armas Hooandja! 
Soovime Sinuga jagada imet, mis sünnib tule ja kunstniku koostöös. 
 
Taani Rahvusvaheline Keraamikakeskus korraldab unikaalse sündmuse. Maailmanimega kunstnik, Sergei Isupov, on kutsutud Guldagergaardi, kus ta loob ebatavalise kunstiteose.
Kahe nädala jooksul valmib umbes 600 kg kaaluv savist skulptuur, mis põletatakse teose ümber rajatud ahjus. Kütmise tipphetkel, kui on saavutatud ca 1260 C temperatuur, avatakse ahi nagu lilleõis.
Avaneb maagiline vaade – kõrges kuumuses lummavalt helendav tuleskulptuur. See on erakordne elamus, võimas tulesümfoonia.
 
Me soovime luua dokumentaalfilmi Sergei Isupovist ja alustada filmimisega sel suvel Taanis. Pika dokumentaalfilmi valmimine võib kesta mitu aastat, seetõttu esimese sammuna loome kunstilise lühifilmi (videokunstiteose). Hooandjatele pühendatud pisiteos tuleskulptuurist valmib juba sügisel.
 
Teie abiga loodame katta väikese filmimeeskonna reisikulud ja majutuse, et saaksime pühenduda vaid loomingulisele pingutusele ja luua midagi võrratult kaunist. 
Oleme Teile ääretult tänulikud, kui kingite meile selle võimaluse.
 
Kes on Sergei Isupov?
 
Sergei Isupov, “Risen” 2016;  fotode autor: John Polak
 
Sergei Isupov on ülemaailmselt tunnustatud Ukrainast pärit kunstnik, kes keraamiku hariduse omandas Eestis (lõpetas ERKI 1990. a), kuid alates 1994. aastast elab ja tegutseb Ameerikas. Teda iseloomustab kolmemõõtmelise vormi ning kujutava kunsti süžeede fantaasiarikas põiming, virtuooslik materjalitunnetus, üllatavad kontrastid ja ootamatud perspektiivid. 
 
Vaata Sergei Isupovi loomingut tema kodulehel: http://sergeiisupov.com
 
Sergei Isupov, “Papa”, foto autor: John Polak
 
Tema loomingus saavad kokku vastandid, moodustades erootilisena mõjuvaid kooslusi. 
Taanis loodav tuleskulptuur on möödunud aastal North Carolinas loodud skulptuuri edasiarendus. See kujutab taevast ja maad, mis ühinevad horisondil.                
 

Tuleskulptuuri avamine
 
Kutsume sind toetama meie videokunstiprojekti ja osalema loomingulisel teekonnal.  
 
Taanis on kunstnikul abiks sõbrad, perekond ja vabatahtlikud. Eestist saabub kogenud ahjumeister Andres Allik, et rajada skulptuuri ümber selle põletamiseks sobiv ahi. 
Töö toimub välitingimustes, kus trotsida tuleb muutuvaid ilmastikuolusid ning arvestades materjali omapära, peab tegutsema kiiresti. Protsess kestab kokku kaks nädalat. Igas etapis on peidus omad ohud mis võivad kogu suure pingutuse nurjata, kuid kõige riskantsem on teose põletamise kulminatsioon, kui avatakse ahi, millest elav tuli ja tohutu kuumus pääsevad vabadusse. See on kunstniku triumf, hümn hingelisele vabadusele, eneseväljendusvabadusele.
See teekond on põnev seiklus, milles saad soovi korral osaleda, kui toetad meie püüdlusi. Jagame sinuga oma rõõme ja katsumusi. Loome privaatse blogi ja avaldame seal mõtteid, muljeid, eksklusiivseid fotosid ja videolõike. Saad hoida kätt pulsil ja olla kursis meie tegevustega kogu projekti jooksul. 
 
Kes oleme meie?
 
Režissöör, Krista Jutt, on lõpetanud Balti Filmi- ja Meediakooli Filmikunsti magistriõppe. Tema kujunemisel on olnud oluline mõju BFM-s tegutsenud õppejõududel: Jüri Sillart, Tiina Lokk, Mark Soosaar, Jarmo Valkola, Piret Tibbo-Hudgins jt.
 
Kes lähevad koos Kristaga Taani sõltub hooandjatepoolse abi suurusest. Ideaalsel juhul on meeskonnas filmioperaator ja helioperaator. Montaažis on kaasatud monteerija, helirežissöör ja helilooja. 
 
Soovime tuleskulptuuri jäädvustamisel kasutada kaamerat, millega saab salvestada slow motion (aegluubis) kaadreid – selline tehnika on ainus võimalus haarata tule maagilist olemust. 
Kogu vajalik aparatuur ja varustus tuleb meil Eestist kaasa võtta. 
Oleme Teile tohutult tänulikud, kui tõukate oma abiga meid eesmärgile lähemale.
 
Vaata ka seda videot! 
EKA magistrantide poolt korraldatud tuleskulptuuri show: http://terendus.ee/blog/muusikavideo
(režissöör Krista Jutt, operaator Madis Reimund, monteerija Martin Männik, muusika 101/ Tiiu Kiik)
 

Eesmärgid

 
I etapp / miinimum eesmärk 8560 €
Miinimum eesmärgi täitumisel on võimalik filmida ühe kaameraga tuleskulptuuri sündmuse tipphetke. 
 
II etapp / järgmine eesmärk 11235 €
Selle eesmärgi täitumisel on võimalik kaheliikmelisel meeskonnal filmida kogu tööprotsessi Taanis kahe nädala jooksul. 
 
III etapp / järgmine eesmärk 13940 €
Eesmärgi täitumisel on võimalik kaheliikmelisel meeskonnal filmida kogu tööprotsessi ja tuleskulptuuri sündmuse tipphetke salvestada slow motion kaameraga.
 
IV etapp / järgmine eesmärk 17170 €
Eesmärgi täitumisel on võimalik kolmeliikmelisel meeskonnal (režissöör, operaator, helioperaator) filmida Taanis kahe nädala jooksul ja tuleskulptuuri sündmuse tipphetke salvestada kahe slow motion kaameraga.
 
Kaugemad eesmärgid: 
 
Meie teekond ei lõpe siin. Videokunstiprojekt on esimene samm täispika dokumentaalfilmi suunas. 
Kui see eesmärk teoks saab, märgime kõigi hooandjate nimed ka filmi lõputiitrites.
 
 
Kulud
 
 
Esialgu on meil piirjooned – visioon ja suur tahe. Teie abiga loodame leida rahastuse selle unistuse teostamiseks. Palun jaga seda projekti oma sõprade ja teiste heade inimestega!
 
 
Projektis kasutatud fotod pärinevad Sergei Isupovi, Anne Pärtna ja Andres Alliku erakogudest; 
Videos kasutatud fotode autor on Anne Pärtna, muusika autor: PhonZz, (Freesound - Creative Commons 0 License)
 
 
Auhinnad
 
 
NB! Kõigi hooandjate vahel (olenemata annetatud summast), läheb loosi üks tuleskulptuuriteemaline T-särk, mille kujundas Sergei Isupov!
 
  • 12 hooandjat
  • 525€kogutud 8560€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 12.Jun.2017

Sarnased projektid

Lühifilm "Ohver"

  • 72%kogutud
  • 1075€toetatud
  • 4 päeva veel

Lühifilm "Pandeemia"

  • 25%kogutud
  • 267€toetatud
  • 28 päeva veel