;

Eesti esimene öko-lemmikloomapoodПользователь  Loomalausuja проект в категории Среда

Pean oluliseks, et minu pere elab harmoonias loodusega, seetõttu eelistan osta kaupa ökopoest või turult. Aga minu hingel lasub süükoorem: mu koera sööginõud on tehtud plastikust, tema voodi ja mänguasjad tundmatutest mittekõdunevatest materjalidest ja šampoon sisaldab aineid, mille mõistmiseks vajan keemiaõpikut. Mitmed firmad pakuvad loomadele mahepõllumajandusest pärit toorainest ökomärgisega toitu ning taastöödeldud ja looduslikest materjalidest tooteid, kuid Eestist neid leida on võimatu missioon ja ka internetis pole asi lihtsam: pead tervele maailmale virtuaalselt tiiru peale tegema, et ostukorv täita. Eestis (ega minu andmetel terves Euroopas) pole ühtegi lemmikloomadele suunatud ökopoodi!

Minu eesmärgiks on muuta ökoeluviis kättesaadavaks pere neljajalgsetele liikmetele. Olgem ausad, mis õige ökoperekond see on, kus loomad pole õiged ökoloomad!  Lisaks keskkonnasõbralikule tootevalikule avab poes uksed ka teraapiatuba, kus loomad saavad kosutust kristalliseanssidest ja koerad pingetest priiks massaaži abil. Poest leiab ka Eestis käsitööna valminud loomateemalist loomingut. Tulevikus plaanin kampaaniaid teadlikkuse tõstmiseks: ärgitan loomaomanikke annetama vanu kausse, madratseid jms varjupaikade jaoks ja pakun vastutasuks allahindlust ökotoodete ostuks. Värske joogivesi on ootamas jalutamisest hingetõmbepausi vajavaid neljajalgseid. Lisaks kauplusele Tallinnas on uksi avamas ka e-pood, tulevikus on plaan laieneda üle Eesti.
 


 

Kaupade valikul lähtun lemmikute heaolust ja tervisest, kuid sama olulised on toodete keskkonnasõbralikud omadused:

  • Biolagunev
  • 100% naturaalne
  • Tooraine pärineb mahepõllumajandusest ja tootel on ökomärgis
  • Ei ole testitud loomadel (cruelty free)
  • Ei ole toksiline ega sisalda kunstlikke värv- ega säilitusaineid
  • Kasutatakse taastöödeldud materjale
     

Kuidas ma sain aru, et "ma olen peast koer"

Minu nimi on Daisi Kuuse ja ma olen suur loomasõber. Eriti meeldivad mulle koerad, aga juba 8 aastat käib mu akna taga kajakas Vladimir, keda pean oma heaks sõbraks. Olen terve elu teadnud, et ühel päeval teen ma midagi suurt. Pärast TTÜ Kõrgema Majanduskooli lõpetamist töötasin loomakliinikus, loomapoes ja rahvusvahelises lemmikloomasööda firmas, täiendasin end "Dog & cat grooming", "Animal Communication" ja "Koertemassaaž“ kursustel. Lõpuks tundsin, et nüüd olen valmis, kuid ikkagi: milleks täpselt?  Jaanuaris sõitsin Sri Lanka kristallilaagrisse. Üks imeilus päev andis mulle vastuse. Hommikusööki sõime džunglihäälte taustal, päeval matkasime mägedes ja  kümblesime lootoseõite aroomides ning hetkeks peatusime pere juures, kelle hoovil olid kutsikad. Õhtul tundsin, et pean oma Sri Lanka vaimustust kodustega jagama. Valisin pildi välja ja kirjutasin juurde "Päeva parim hetk". Sel fotol ei ole palmipuudel kiikuvaid ahve, miljonivaadet mägedest ega külalislahkeid kohalikke, sel pildil olen mina ja võõras koer.
 


 

Ökoeluviis kõnetas mind sügavuti hetkel, kui nägin PETA videot loomkatsetest. Kas teie teate, et siiani testivad suured tuntud ettevõtted oma tooteid loomade (koerte, kasside, küülikute jt) peal? Kas tõesti on vaja süütud loomad kallata kemikaalidega üle selleks, et mu WC-pott lõhnaks nagu männimets või ma 30 aastat noorem välja näeksin (mida ilmselgelt ei juhtu!)?! Kes on need inimesed, kes tahavad kasutada endal ja oma lemmikul šampoone, mille testimise käigus testloomad on nägemise kaotanud või söövitavatesse haavadesse surnud? Mina mitte!!!
 

Ideest avamiseni

Loomalausuja veebileht blogiga on valmis: https://loomalausuja.ee, koolitused on läbitud, turuolukorraga tutvutud, kokkulepped tootjatega sõlmitud ja vajalik summa suuremahuliseks kaubatellimuseks kogutud. Otsin aktiivselt 2-toalist rendipinda Kalamaja-Pelgulinna-Kristiine piirkonnas, paar kohta on silmapiiril, kuid hoian südame avatuna, et valida välja kõige armsam pesa.  Hooandjas kogutud summa läheb poe sisustamiseks (mööbel, tehnika, programmid), rendi ja kommunaalide katteks ja remondiks. Iga sent saab kulutatud selle nimel, et luua koht, mis usub inimeste ja loomade võrdusesse ja austab emakest Maad. Avan kaupluse ja e-poe 01.11.17. 
 

Igale annetajale saadan virtuaalselt sooja kallistuse. Maitsva suutäie ja lelude puhul küsin üle, kas neid soovib koer, kass või näriline. Sooduskuponge, kinkekaarte saab kasutada e-poes ja Tallinna kaupluses. Hiiumaal käsitööna valminud kristallispreid sisaldavad kristallide energeetilisi omadusi ja lavendlit – sobivad kõikidele loomaliikidele, ka inimesele.  Kristalliseansid sobivad hästikäituvatele koertele, kassidele ja inimestele, massaaži on oodatud sõbralikud koerad. Teenust osutame kaupluses kohapeal, selle saab ka edasi kinkida või asendada "Miks ka Mitte" loomateemaliste kõrvarõngaste või raamatuga "Väike Prints". Kingitused saab kätte Loomalausuja poest, soovi korral toon Tallinnas ise kohale ja mujale saadan postiga.

Aitäh!

  • 10 поддержавших
  • 185€собрано от запланированных 10000€

Закончился

Проект не был поддержан и был закрыт 03.Oct.2017